środa, 21 maja 2014

Rexona motionsense opinia opinie skład inci dezodorant antyperspirant cena

 Martwi mnie trochę, że wiele osób (blogerek) chcąc zarobić kilka groszy pisze różne pozytywne opinie na temat produktów, których powinnyśmy unikać.
Po pierwsze pocisz się? Super! Pozbywasz się przez skórę toksyn. I tak się musisz umyć. Ale zapychać sobie pory preparatami i tym samym utrudniać naszemu ciału pozbyć się różnych świństw nagromadzonych w organizmie dla syntetycznego zapachu?  Owszem, nasz organizm poradzi sobie z toksynami, jak nie przez skórę to pozbędzie się przez wątrobę ale  niemiłosiernie  obciążymy. Chociaż takie substancje jak aluminium, peg-i i konserwanty zostaną, stając się dobrą pożywką do rozwoju raka. Pamiętam jak używałam antyprespirantów. Skóra sucha i pachnąca a po jakimś czasie nabawiłam się guzków pod pachami. Nie dziękuję i nie skusi mnie żadna Pani Lewandowska. Ciekawa jestem czy sama ich używa ;)

Co mamy takiego delikatnego w Rexonie: wodę, wyciąg z aloesa. Szkoda tylko, że w śladowych ilościach.

Skład / Inci: Butane, Isobutane, Propane, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14, Butley Ether, Cyclopentasiloxane, Parfum, Distearimonium Hectorite, Aloe Barbadenis Leaf Juice, Citric Acid,Potassium Sorbate, Propylene Carbonate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Gelatin Crosspolymer, Cellulodr Gum, Sodium Benzoate, Aqua, Hydrated Silica, Sodium Starch Octenylsuccinate, Maltodextrin, Hydrolysed Corn Starch, Silica, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Butan, Isobutan, Propan- Gaz. Nie rozpuszczalny w wodzie. Występuje w ropie naftowej

Aluminum Chlorohydrate – Bardzo szkodliwa substancja. Zatyka pory w skórze, dzięki czemu hamuje naturalne zjawisko pocenia się. Kumuluje się w organizmie. Aluminium odkłada się w mózgu – jego złogi odkryto przy okazji wielu sekcji zwłok osób chorych na Alzheimer’a, i które zmarły na tę chorobę. Aluminium podrażnia również nasz układ immunologiczny oraz może uszkadzać układ rozrodczy

PPG-14 – substancja może być rakotwórcza 

Cyclopentasiloxane – emolient, jego zadaniem jest zapobieganie odparowaniu wody z organizmu. Zapychacz porów.

Distearimonium Hectorite – stabilizator emulsji

Aloe Barbadenis Leaf Juice – wyciąg z aloesu

Citric Acid – kwas cytrynowy, naturalny konserwant

Potassium Sorbate – konserwant, w większych ilościach szkodliwy. Niestety jest w większości kosmetyków dlatego nietrudno o „przedawkowanie”.

Propylene Carbonate – węglan propylenu, chemicznie pozyskiwany z ropy naftowej. Stostowany najczęściej jako środek rozpuszczający np. farb, atrament, pomalowanych powłok.

Caprylic/ Capric Triglyceride – emolient tłusty, sprzyja powstawaniu zaskórników. Poprawia konsystencję produktu.

Gelatin Crosspolymer – stabilizator emulji, poprawia lepkość produktu, zapobiega rozwarstwieniu produktu, przedłuża trwałość kosmetyku.

Cellulodr Gum – guma celulozowa, stabilizator emulsji, zagęszczacz

Sodium Benzoate – benzoesan sodu, konserwant E211.

Hydrated Silica – E551, kwas krzemowy

Sodium Starch Octenylsuccinate – stabilizator emulsji (sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego)

Maltodextrin – maltodekstryna, wypełniacz

Hydrolysed Corn Starch – modyfikowana skrobia kukurydziana (GMO)

BHT - chemiczny przeciwutleniacz, w większych ilościach szkodliwy

Benzyl Alcohol – konserwant i imituje zapach jaśminu. Alergen

Substancje zapachowe. Część naturalna, większa część syntetyczna. Niemniej jednak alergenna: Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Parfum, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.  (duże ich stężenia odnotowywane są w mleku karmiących matek)

Przeczytaj również: http://faktydlazdrowia.pl/aluminium-w-kosmetykach-badz-swiadomy-zagrozenia/

Pozdrawiam 
Mama Tester


2 komentarze:

  1. Witam, obecnie jestem studentką kosmetologii i chciałabym powiadomić autorkę tego dzieła, że żadna z substancji zawartych w tym blokerze nie jest ani rakotwórcza, ani nie powoduje wyżej wymienionych chorób. Po prostu taki produkt nie zostałby dopuszczony do sprzedaży. Na pewno w dużych ilościach może być szkodliwe, ale ich dopuszczalna ilość jest regulowana prawnie, więc nie jest to produkt niebezpieczny ☺

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. oj tam, oj tam. Gdzie jest napisane, że jest rakotwórcze? Jest napisane, że stanowi pożywkę dla raka tak jak Pani napisała w większych ilościach. A czy jak zastosuję krem, płyn, balsam do ciała, szampon z cudownym Pegiem to czy czasem to już nie będzie za dużo?

      Usuń